
Találd meg álmaid állását egy kattintásra!
5347 állás, 6 munkáltató
- Cvonline.hu
- Betekintés az állásinterjúba: lássunk a beszélgetés mögé
Betekintés az állásinterjúba: lássunk a beszélgetés mögé
Egy állásinterjú sikeréhez nemcsak az interjúztató kérdéseire kell hatékonyan válaszolni. Természetesen a jól átgondolt válaszok jobban kiemelik szakmai rátermettségünket, a kommunikációs képességeinket és személyiségünket. De a finom jelzések, amelyeket küldünk, szintén sokat számítanak abban, hogy megkapjuk-e az állást vagy sem.
A következőkben íme, néhány tipp, hogyan tegyünk pozitív benyomást, amikor a leendő munkaadónkkal személyesen találkozunk.
Legyünk kedvesek - mindenkivel.
A legtöbb munkáltató nem szokta elkapkodni a döntést, amikor egy új munkaerőről van szó. És sohasem lehet tudni, hogy nekünk milyen szerepünk lesz a kiválasztás folyamatában. A vezetők többsége kikéri a környezetében lévő kollégák véleményét is, beleértve akár az asszisztensük véleményét.
Menjünk felkészülten.
Megnyerően öltözzünk fel, vagy pedig gyűrött és viseltes a ruhánk? Van-e kéznél plusz másolat az önéletrajzunkból? Vittünk-e tollat és papírt, ha jegyzetelni kell, vagy kérnünk kell egy írószert? Ha felkészületlenül jelenünk meg egy interjún, a munkaügyi vezető megkérdőjelezheti a szakmaiságunkat és az állás iránti érdeklődésünket.
A testbeszéd legyen olyan jó mint a szavaink.
Minden törekvésünket alááshatja, ha a vidám és lelkes hozzáállást negatív testbeszéd követi. Egy erőtlen kézfogás, rossz testtartás és a lefele irányuló tekintet mind a magabiztosság hiányát sugallják. Karba tett kézzel ellenségesnek, támadónak és érdektelennek tűnünk, miközben a folyamatos bólogatás vagy lábunk mozgatása idegességet sugallhat. Más részről, a lelkes mosoly és a szemkontaktus hatásos módja, hogy barátságosnak és elkötelezettnek tartsanak minket.
Ne feledkezzünk meg a köszönetnyilvánításról.
Az interjú után is tartson ki lelkesedésünk, keltsünk továbbra is pozitív benyomást. Tűnjünk ki a tömegből és minél hamarabb küldjünk köszönő üzenetet azoknak az embereknek, akikkel találkoztunk. Ez nemcsak kitűnő etikett, de nagyszerű módja, hogy megerősítsük a cég iránti érdeklődésünket és, hogy összefoglaljuk az értékes erősségeinket. Még, ha úgy érezzük is, hogy az interjú nem sikerült olyan jól, ne feledjük el ezt a lépést megtenni.
Az állásinterjú az a „terep”, ahol esélyünk van arra, hogy elmondjuk és megmutassuk a munkaadóknak, hogy mi vagyunk a tökéletes elem a szervezetükbe. Ne feledjük, hogy leendő munkaadónk az interjú alatt végig a viselkedésünket is figyeli, mint egy barométer, hogy hogyan viselkednénk és dolgoznák a meghirdetett állásban. Tehát felkészülten, jó tartással és udvariasan induljunk neki az állásinterjúnak!
Karrier tanácsok
- Lehet hogy Borsod megyei lesz Magyarország hangja?
- Konzultáció a nyugdíjról: tovább nő a feszültség
- Három éve veszteségesek a pénzügyi vállalkozások
- Javult a munkaerő-piaci helyzet Vas megyében
- Milyen kihívásokhoz kell mentor?
- Egyre súlyosabb probléma a fiatal generáció kivándorlása
- Nemzetközi távmunka térkép: hol a legrugalmasabb a munkavégzés?
- Itt vannak hazánk családbarát munkahelyei
- Aktív időskor: többen dolgoznának a nyugdíjkorhatár után is
- Mire számíthatnak a közszférából elbocsátott dolgozók?
- Kudarcok nélkül - az álláskeresést is meg lehet tanulni
- Ezért adnak béren kívüli juttatásokat a cégek
- Veszélyben a mobilosok?
- Kapcsolatok kellenek a jó álláshoz?
- Bezárhatják vállalkozásaikat a rokkantak?
- Többen dolgoznak ma, mint egy évvel ezelőtt?
- Így lesz a tandíj a felsőoktatásban
- Ez történt 2011-ben a munka világában
- Álláskeresési taktika az ünnepek alatt
- Fantázia vagy valóság? - meghökkentő munkakörök a jövőben